Lajmet e fundit

E Lane Jashte Teatrit, E Gjeni Dot Se Cila Eshte Aktorja Ne Fjale E Cila Ka Mbajtur Shqiptaret Te Mberthyer Para Ekranit Per Kaq Shume Vite

Advertisement

 

E Lane Jashte Teatrit, E Gjeni Dot Se Cila Eshte Aktorja Ne Fjale E Cila Ka Mbajtur Shqiptaret Te Mberthyer Para Ekranit Per Kaq Shume Vite
Mariana Kondi është një nga aktoret që di sesi të rikthejë humorin, pavarësisht se e shikon në film, në intervistë apo në kuzhinën e emisionit që asiston në gatim.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

U lind në Tiranë më 21 shkurt 1961. Aktore e teatrit të estradës. Interpretoi disa role në kinema, mori pjesë për disa vite si aktore në “Portokalli” edhe sot ajo vazhdon të jetë mjaft aktive me rolet e saj në filma të ndryshëm dhe pjesmarrjen në show televiziv që kërkojnë patjetër një karakter si të sajin për të mbajtur lidhur publikun pas ekranit.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Aktorja e njohur, Mariana Kondi është dekoruar nga presidenti me titullin, “Mjeshtër i Madh”, duke shënuar në këtë mënyrë një moment shumë të rëndësishëm në karrierën afro 40-vjeçare të artistes.
Dy vite më parë, aktorja Mariana Kondi dhe ish-ministrja e kulturës, Mirela Kumbaro u pe rpla sen gjatë mbledhjes së zhvilluar nga kryetari i bashkisë së Tiranës me aktorët për çështjen e Teatrit.

Advertisement
Advertisement