Lajmet e fundit

Zgjoheni Shpesh Gjate Nates Pasi U Thahet Goja Shpesh? Specialisti Tregon Örgànin Qe E Shkakton Kete Dhe Pröblemin

Advertisement

 

Zgjoheni Shpesh Gjate Nates Pasi U Thahet Goja Shpesh? Specialisti Tregon Örgànin Qe E Shkakton Kete Dhe Pröblemin
Kujdeesi ndaj këtij organi është investim përjetën. Specialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja në lidhjen e përjavshme tha se kur mëlçia shfaaq shqetësime, atëherë aty prej kohësh ka përparuar një së mun dje e cila në sheenjat qëshfaq është vetëm maja e ajsbergut.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

“Si gjendra më e madhe, shërben në ruatjen e rruazave të kuqe të gjakut. Mëlçia jep disa shenja të dukshme që njeriu duhet t’i analizojë me veten”, -thotë Merja duke shtuar së nëse hamë ushqime jo të shëndetshme, mëlçia ngarkon punën e saj.
Ai ngre shqetësimin e ngrënies në orët e vona të natës, pak para se të flemë pasi kjo ndikon në dhjamosje dhe zmadhim të mëlçisë e cila nuk do mund të përballojë më pas funksionet e saj.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Në dozaa tëlarta mëlçia lodhet e zmadhon volumin edhe pankreasi nuk e përballon dot prodhimin einsulinees.” -sqaron Merja, ndërsa bën të ditur se nëse një person i rritur pi deri në 100 ml alkol në ditë, kjo përkundrazi e ndihmon në qarkullimin dhe sheqeri që përftohet kthehet në energji.

Advertisement
Advertisement