Lajmet e fundit

FOTO: Sot është 62 vjeç dhe punon si sekretare – Si duket Pipi Çorape Gjatë, e cila u bë ikonë televizive që në moshën 8-vjeçare

Advertisement

 

Aktorja Inger Nilsson luajti filmin e famshëm Pippi Longstocking dhe filmin dhe serialin me të njëjtin emër, i cili u transmetua në 1969 dhe 1970.
Historia legjendare e superheroit me gërshetë binjake erdhi nga stilolapsi i Astrid Lindgren dhe miliona fëmijë ende mendojnë se ajo duket tamam ashtu siç e portretizoi në ekranin e vogël. Inger zbuloi se ajo mësoi për audicionin duke parë TV me babain e saj kur ishte 8 vjeç.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

“Prezantuesja tha se kanë në plan të filmojnë Pippin dhe se janë në kërkim të tre fëmijëve. Babai u kthye nga unë dhe më pyeti nëse doja të bëja një audicion dhe unë thashë po”, ka thënë dikur aktorja, duke treguar se në atë kohë kanë aplikuar për casting 8000 vajza.
Ajo mori rolin dhe më pas filloi suksesi marramendës. Megjithatë, ajo pranoi se shkolla nuk ishte e lehtë për të, por ajo mësoi se gjërat në jetë janë “të mira dhe të këqija”. “Kjo ka qenë jeta ime që kur isha 8 vjeç. Nuk dija ndryshe, duhej të mësohesha me të.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Inger fitoi çmimin për personazhin më popullor në televizion dhe film për këtë rol. Sot ajo është 61 vjeç, punon si sekretare në një kompani dhe herë pas here aktron në teatër. Dhe ja si duket sot:
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

Advertisement