Lajmet e fundit

Për muaj të tërë ajo ecte rreth varrit të të shoqit, e më pas nga pamja e saj u godit …”Isha i tronditur, sikur toka të kishte rrëshqitur”

Advertisement

 

Heather Wendert, 52 vjeçe, nga Hamilton humbi burrin e saj në një aksi.dent me makinë majin e kaluar. Ai po kthehej nga një udhëtim me një koleg, i cili ia doli shumë më mirë. Shoku që ajo për.jetoi me lajmin se Stew, 54 vjeç, nuk ishte më, pasi Heather ishte gjëja më e keqe që mund t’i kishte ndodhur, transm.eton thespec.com nga Hamilton. Në pamundësi për të pranuar që ai ishte zhdukur, Heather shkonte në varre.za çdo ditë, duke lënë lule dhe cigaret e saj të preferuara pranë memorialit. Pastaj vinte një herë në javë dhe më pas diçka ndryshoi.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Që nga va.rrimi, askush përveç meje nuk ka ardhur në varr. Megjithatë, dy javë pas varri.mit, vura re se çdo fundjavë dikush lë lule mbi varr. I pyeta miqtë e tij nëse e vizitojnë, por nuk mora atë që doja. Fillova të mendoj se kush mund të ishte. Ai nuk kishte familje të zgjeruar – thotë Heather. Kjo është arsyeja pse ajo vendosi të ndryshojë rutinën e saj dhe në të ardhmen të vijë të premten pasdite ose të shtunën në mëngjes. “Nuk arrita ta ‘kapja’ atë person për dy muaj dhe më pas, kur më së paku e prisja, e vura re.
Shkova për të larë duart te shatërvani, i cili ishte rreth 60 metra larg varrit. Kur ktheva kokën pas, pashë një grua, le të themi, 30 vjeç. Ajo qëndroi aty duke parë monumentin. Nuk kishte dashnore. Do të më vriste edhe më shumë – thotë Heather. Kur iu afrua gruas, ajo ngriu nga turpi.Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

– Nuk dinte si të reagonte, thjesht nguli sytë në dysheme. Pastaj më tha se ajo ishte vajza e tij që e kishte para se të më takonte. Ai ishte në një lidhje të shkurtër me një vajzë që përdorte drogë dhe për këtë arsye e la atë.
Ai as nuk e dinte që ajo ishte shtatzënë. Vetëm kur kjo grua ishte rreth tre vjeç, atij iu tha se ishte e tija. Ai gjithashtu shkoi për një test të ADN-së për t’u siguruar që ishte e vërtetë. Që atëherë, ata kanë mbajtur kontakte të dobëta, por të vazhdueshme. Ai kurrë nuk më tha asgjë që ajo të mos mërzitej për stilin e tij të mëparshëm të jetesës.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

 

U trondita, sikur toka të më kishte rrëshqitur para këmbëve. Ajo ishte shumë e mërzitur dhe se babai i saj e mbante larg gjatë gjithë kohës – tha Heather. Më vonë ajo shkoi në kafe me atë gruan e quajtur Mayra dhe ata vendosën kontakte.
– Ajo më pranoi se më pa dy herë në varreza kur erdhi, pastaj vrapoi anash duke pritur që të largohesha. Ajo më njohu nga disa nga fotografitë që Stu i dërgoi asaj. Më dhemb shumë që më fshehu kaq shumë informacione për jetën e tij. Tani po pyes veten se çfarë tjetër ka, thotë Heather.

Advertisement
Advertisement