Lajmet e fundit

Keni presion të ulët të gjakut: Ky doktor tha se çfarë të bëni në mëngjes, shumë njerëz këtu e kanë gabim

Advertisement

 

Ndihmësdrejtori i Urgjencës së Beogradit, Dr. Sergej Pantiq, në një transmetim të drejtpërdrejtë të mëngjesit theksoi se Urgjenca është më e kërkuar nga pacientët me hipertension dhe se kushdo me tension të ulët para së gjithash duhet të hajë mëngjes.
– Njerëzit ngrihen dhe nuk hanë mëngjes, por pinë kafe, dikush nuk ha mëngjes dhe i bie sheqeri në gjak, kështu që pinë kafe që të zgjon, por nuk të ngre presionin e gjakut, plus është edhe diuretik. kështu që ju ul edhe më shumë presionin e gjakut – shpjegoi doktori, duke shtuar se mund të pini kafe, por para së gjithash të hani mëngjes.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

– Gjithçka është e mundur, por mëngjesi është i detyrueshëm – thotë doktor Pantic, duke shtuar se përveç dhimbjes së kokës, mund të ketë edhe ndryshim të ritmit të zemrës për shkak të rrezatimit elektromagnetik.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

 

– Nuk ka kërcim nga shtrati në mëngjes, por uluni për një ose dy minuta, pushoni, mendoni se çfarë do të bëni, pastaj ngrihuni – thotë doktori, duke shtuar se shumica e grave kanë presion të ulët të gjakut gjatë gjithë jetës së tyre. jeton, dhe në një moment ai fillon të ndryshojë dhe kthehet në presion të lartë të gjakut.
Ai shton se kushdo që ka problem me tensionin e lartë duhet të marrë terapi dhe të mos e ndërpresë atë sepse është më mirë. Kur ajo terapi fillon të merret, nuk ka më kthim – ju e pini atë për pjesën tjetër të jetës tuaj.

Advertisement
Advertisement