Lajmet e fundit

Kur lindi, sapo e panë prindërit, e futën në një shtëpi – sot kjo pamje e solli në kopertinën e “Vogue”

Advertisement

 

Kur lindi, sapo e panë prindërit, e futën në një shtëpi – sot kjo pamje e solli në kopertinën e “Vogue”
Xueli Ebing (16) u braktis nga prindërit e saj para jetimores menjëherë pas lindjes dhe askush nuk dyshoi se ajo një ditë do të ishte në kopertinën e Vogue.
E lindur me albinizëm, i cili ende konsiderohet një mallkim në Kinë, familja besonte se Xueli ishte i destinuar të mos kishte të ardhme.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Familja nga Holanda e adoptoi kur ajo ishte 3 vjeç dhe i dhuroi një fëmijëri të qetë dhe të lumtur. Në moshën 11-vjeçare Xueuli hapi derën e botës së modelingut.
“Më tërhoqi modelingu rastësisht, kur isha vetëm 11 vjeç. Nëna ime ishte në kontakt me një stilist nga Hong Kongu. Ajo kishte një djalë që kishte një buzë të çarë, kështu që vendosi t’i dizajnonte atij rroba të bukura në mënyrë që njerëzit të mos e shikonin vetëm gojën e tij. Ajo më pyeti nëse doja të bashkohesha me të në shfaqjen e saj të modës. Ishte një përvojë e mrekullueshme”, tha ajo.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Në vetëm pesë vjet, ajo arriti të shfaqet në faqet e revistës “Vogue”, si dhe bashkëpunoi me marka dhe fotografë të famshëm të modës.
Me pamjen e saj unike, ajo rrit ndërgjegjësimin për albinizmin dhe inkurajon ata si ajo që të inkurajohen dhe të përqafojnë bukurinë e tyre natyrore.

 

– Janë gjithnjë e më shumë modelet me aftësi të kufizuara dhe ato që kanë një pamje të pazakontë. Në botën e modelingut, të dukesh ndryshe është bekim, jo ​​mallkim – thotë Xueuli.
– Njerëzit mund t’ju thonë se nuk mund të bëni diçka, por mundeni, thjesht provoni – thotë kjo vajzë e re.

Advertisement
Advertisement