Lajmet e fundit

Tan Dulaku 7 kate pa leje në mes të Tiranës me bosë droge. Murrizi: Shikoni këtë pallat gango o ju dhj..sha në kokë dhe shtet

Advertisement

 

Krahas Lul Morinës dhe Pëllumb Salillarit, një tjetër oligark sfidon shtetin ligjor në mes të Tiranës, duke ndërtuar kate pa leje në mes të Tiranës, vetëm disa metra larg Bankës së Shqipërisë dhe Sheshit Skënderbej.

Ai është Artan Dulaku, i cili përmes kompanisë Edil Al mori një lejë në vitin 2017 për ndërtimin e një kulle 24 kate, por Dulaku i ka shtuar edhe 7 kate të tjera, duke e bërë 31 kate. Në këtë investim, sipas burimeve, kanë hyrë edhe figura të trafikut të drogës, të korrupsionit në nivele të larta dhe të pastrimit të parave të pista.

Ashtu si Lul Morina dhe Salillari, edhe ndaj Dulakut nuk ka vepruar shefi i komisariatit të zonës dhe organet e tjera të zbatimit të ligjit, edhe pse aktiviteti kriminal vijon të kryhet edhe në këto momente në mes të Tiranës dhe në sytë e publikut.

 

Me sa duket, Dulaku ka qenë në dijeni të vendimit të Edi Ramës, për të legalizuar katet pa leje të pallateve, ku ndërtuesi do t’i blejë me 350 euro m2, duke i shitur më pas deri në 5 mijë euro m2.

Advertisement

Për skandalin në fjalë ka reaguar ashpër edhe ish deputeti Myslim Murrizi.

“ALOOOO!!!Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Ku eshte grupi i xhirimeve shou te qeverise lango qe na u shfaqen para 5 diteve si gango sikur po sekuestronin dy pallate ne Farke????

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

Pse nuk pergjigjeni asnjeri prej jush klloun te peshtire qe ju tredhin nga gjuha nga kurajo nga morali nga karakteri nga dinjiteti biznesmene qe ju kane blere si qen te zgjebosur???

ALOOOOO Bashkia! ALOOO Qeveria! ALOOOO Policia ! ALOOOO Prokuroria! ALOOOO IKMT! ALOOOO SPAKU! ALOOOOOOO “ OPOZITA” u kthyet nga resorti i Golemit???

 

ALOOOOO Spurdhjake politikane e funderrina pushtetare!!!

Përgjigjuni ketij pallati GANGO me 7 kate pa leje ne mes te Tiranes

Ju dridhet dora te ngrini tel sa shihni numerin e ketij pallati cub eeeeeee???

Hapeni hapeni se nuk ju thote asgje me shume seç ju ka thene prej nje viti qe hedh shtat pa leje dhe pa pjerdh per ju fare se ju ka kaparos si prone pa vlere…Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

 

Hapeni tel se edhe po ju tha ju dhj… ne koke me gjith leje, nuk eshte se keni turp apo dinjitet, ju letyra keni qene gjith jeten dhe ashtu jeni e me plehra do beheni derisa ti beheni pleh tokes

ALOOOO !ALOOOO !ALOOOOO!

JU DHJ…. Telefonat pra, thotë pallati GANGO i revoltuar”, shkruan Murrizi.

Advertisement