Lajmet e fundit

Ajo vuri një qese çaji në krah dhe menjëherë ndjeu lehtësim – Prandaj mos i hidhni pas përdorimit…

Advertisement

 

Do të habiteni kur të mësoni se për çfarë nuk do t’ju ndihmojnë qeskat e përdorura të çajit.
Çaji përmban taninë që ndihmon në luftimin e baktereve, inflamacioneve dhe infeksioneve. Duke ditur këtë, ne ju ofrojmë disa mënyra se si mund t’i përdorni më shumë qeskat e çajit.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Djegiet – çaji ka veti anti-bakteriale për shërimin e plagëve. Rekomandohet që gjatë natës të vendosni një qese çaji të lagur mbi djegiet. A ju ka kafshuar një mushkonjë, bletë apo grerëza? A jeni djegur? Keni një mavijosje? Provoni të vendosni qeskën e ftohur të çajit në vendin e lënduar dhe problemi do të zhduket.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

Gjithashtu, nëse jeni zgjuar me rrathë të errët poshtë syve ose me rrathë të fryrë poshtë syve – problemin do ta zgjidhni me një qese çaji duke i vendosur këto thasë çaji në sy dhe duke i mbajtur për disa minuta.
Nëse atletet tuaja kanë erë të pakëndshme, vendosni thasë çaji të thatë të përdorur brenda natës dhe të gjitha aromat e pakëndshme do të zhduken në mëngjes. Shikoni videon dhe zbuloni sesi qeset e çajit mund t’ju ndihmojnë shëndetin, por edhe si mund t’ju ndihmojnë në familje.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

<iframe width=”608″ height=”342″ src=”https://www.youtube.com/embed/bJBT9aEzZXI” title=”New Uses For Used Tea Bags Savings Experiment” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Advertisement
Advertisement