Lajmet e fundit

FOTO: Pas një ftese të tillë nuk vijmë në dasmë” – nusja ka pasur një kërkesë të çuditshme nga të ftuarit

Advertisement

 

Nuk është sekret që shpenzohen shumë para për një martesë, por nuk ka pse të jetë kështu për çdo çift.
Nëse çifti zgjedh të kontrollojë se sa shpenzojnë për dasmën e tyre, shmangen shpenzimet e mëdha. Çiftet që nuk mund të përballojnë një martesë të madhe shpenzojnë një kohë të gjatë duke kursyer para për të ose vendosin një buxhet të cilit duhet t’i përmbahen.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Megjithatë, një nuse nuk ishte e kënaqur me idenë e kursimit dhe donte t’i kthente paratë e saj sa më shpejt të ishte e mundur, transmeton Mirror. Mbesa e kësaj nuseje përshkroi në Reddit se si dëshiron të fitojë para në dasmën e saj.
“Dasma e tezes sime është të dielën”. Nuk jemi shumë të afërt, por kemi marrëdhënien e duhur. Ai njoftoi se planifikon t’i paguajë çdo të ftuari një tarifë hyrje në dasmë.”
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

Është rreth 50 dollarë. Ajo shtoi se nusja tha se paratë mund të paguhen në mënyrë elektronike dhe ata që do ta bëjnë këtë do të jenë mysafirë VIP, sepse nuk do të duhet të presin në hyrje derisa të tjerët paguajnë. Ajo tha se vendosi të mos vinte në dasmën e saj pasi nuk kishte mundësi të përballonte një shpenzim të tillë. Edhe pse prindërit i janë ofruar t’i paguajnë hyrjen, ajo nuk pranon ta mbështesë këtë çmenduri.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Postimi i saj në Reddit së shpejti mblodhi më shumë se 2000 komente, me shumicën e përdoruesve që pajtoheshin me të dhe mbështesnin vendimin e saj.
Një përdorues shkroi: “Kjo është gjëja më absurde që kam dëgjuar ndonjëherë. Nuk është e zakonshme të tarifohen njerëzit për një martesë. Nëse nuk mund të përballojnë një dasmë pa pagesë, duhet të kishin ulur numrin e të ftuarve”.

Advertisement
Advertisement