Lajmet e fundit

“Kurrë mos hyftë Shqipëria në BE nëse ky është kushti”, historiania ben deklaratën bo.mbe

Advertisement

 

Cili është problemi më i madh i popullit shqiptar?! Vështirë ta përkufizosh për vetë aspektin e gjerë të të gjithë problematikave që na përndjekin si mallkim për vite të tëra.
Mirëpo, historiania Elena Kocaqi mbase e ka një përgjigje. Një përgjigje që pak e a shumë e dimë të gjithë, por artikulimi i saj është brilant në 1 minutë e gjysmë.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Kocaqi ishte e ftuar në emisionin “360 gradë” dhe deklarata e saj është shpërndarë gjerësisht në rrjet sepse thotë shumë.
Elena Kocaqi shprehet ndër të tjera:
Nëse ka një kusht për humbje territoresh për të hyrën në BE, Shqipëria kurrë mos hyftë në BE. Sa ka humbur territor Shqipëria dhe shqiptarët në Ballkan nuk ka humbur asnjë vend në botë, kështu që në këtë aspket ne nuk duhet të lozim me çështjet e territorit.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

 

Shqipëria ka probleme të tjera, të cilat nëse ne do të kishim ngritur ekonominë dhe do të kishim pasur një dinjitet kombëtar dhe do të kishim një klasë politike jo të korruptuar, (sepse ne, Kosova dhe një pjesë e shqiptarëve të Maqedonisë kemi klasën më të korruptuar në botë), ne sot nuk do të kishm nevojë fare të hynim në BE. Sepse nga ana ekonomike ti me gjithë Kosovën ke dhjetëfishin e burimeve që ka Gjermania për frymë, që do të thotë se ti nuk shtë se nuk ke pasuri por ti nuk ke një administrator politik që këtë pasuri ta menaxhojë për të mirën e popullit tënd. Por ke një administrator politik që këtë pasuri e ka çuar me koncesion në drejtim të paditur.”

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement