Lajmet e fundit

Sot Feston Ditëlindjen ish Kryetari i PD-së Fatos Nano , Edi Rama si Asnjëherë më Parë i Uron Ditëlindjen…!!

Advertisement

 

Fatos Nano i lindur më 16 shtator 1952 është një politikan socialist shqiptar i cili shërbeu si Kryeministër i Shqipërisë në 1991, nga 1997 në 1998 dhe nga 2002 në 2005. Ai ishte lideri i parë dhe themeluesi i Socialistëve Partia e Shqipërisë dhe deputet i Kuvendit të Shqipërisë nga viti 1991 deri në 1993 dhe nga 1997 deri në 2009.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

 

Ai reformoi ideologjinë antirevizioniste marksiste-leniniste të Partisë së Punës të Shqipërisë në socialdemokraci për pasardhësin e saj, Partinë Socialiste. Gjatë udhëheqjes së tij, Partia Socialiste, si rezultat i reformave, iu bashkua Internacionales Socialiste dhe Partisë së Socialistëve Evropianë.Nano ishte kandidat në zgjedhjet presidenciale të vitit 2007, por nuk fitoi.Shty’p ha psiren r ek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Sot në ditëlindjen e tij Kryeminstri Edi Rama i uron me një urim të vecantë , ndër të tjerash ai shkruan :
Edhe 100 kryetari ynë dhe vetëm përpara, me shëndet, humor e harmoni në familjen tënde, po edhe me punë të mira e të tjera fitore në këtë familjen e përbashkët politike, që do të ketë gjithnjë nevojë për mbështetjen e këshillat e tua?

Advertisement