Lajmet e fundit

Që një Grua të jetë e shëndetshme duhet te konsumoje per cdo mengjes kete…!!

Advertisement

 

Gjatë një prej paraqitjeve të ftuar në emisionin televiziv Hayat, Dr. Emir Solakovic deklaroi se cili është mëngjesi më i mirë për gratë dhe cili për burrat.
Zgjohem rreth gjashtë e gjysmë, më mjaftojnë 6 orë për të fjetur. Njerëzit që flenë më shumë se 6 orë kanë një lloj problemi Nuk është normale të flenë më shumë se 6 orë. Trupi zgjohet pas 6 deri në 7 orë, nëse funksionon normalisht. Nëse nuk arrin të biesh në gjumë, diçka po ndodh: ose je duke punuar shumë, je i stresuar ose ke një sëmundje.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Unë kurrë nuk kam parë një burrë të trashë të hajë mëngjes. Ai e anashkalon mëngjesin. Gjithmonë ka diçka për të ngrënë, diçka jo të shëndetshme. Kur ha, ha sikur po hidhet në shpellë. Ajo lëviz vetëm nga makina në shtëpi. Ata hanë shumë dhe u mungon aktiviteti fizik dhe shtojnë peshë.Mëngjesi ideal për një grua është: Sapo të zgjoheni në mëngjes, pini një filxhan çaj. Çaji largon ato toksina që grumbullohen gjatë natës. Më pas merrni vezët. Për femrat, mëngjesi me vezë të fërguara me 3 të bardha veze dhe një vezë të plotë është ideal. Janë 10 gram proteina. Dhe burrat: vezë të rrahura me 5 të bardha veze dhe një vezë të plotë. Yndyrnat duhet të konsumohen sepse janë të rëndësishme për organizmin. Nëse dëshironi yndyrna të shëndetshme, mos ngurroni t’i spërkatni vezët e fërguara me pak vaj ulliri.

Advertisement

 

Lëkura, vetullat, flokët, thonjtë tanë janë bërë nga këto proteina. Dhe pa bukë. Hani këtë çdo ditë.
Truri juaj ka nevojë për sheqer për t’u ushqyer, por cili? Un rekomandoj të gatuani tërshërë dhe të shtoni disa kubikë çokollatë të zezë, më pas të shtoni disa kumbulla të thata. Për këtë mëngjes, trupi do të thotë: Faleminderit që ma dhatë këtë.
Trupi e do tërshërën sepse është i vetmi ushqim që ka të njëjtën substancë si qumështi i gjirit.
Mos hani drithëra, janë mbeturina. Është vetë sheqeri. Gatuani tërshërë të pastër ose tërshërë si gruri që po gatuani.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Pas kësaj, ju mund të pini rehat kafe të zezë pa sheqer dhe zorrët do të zbrazen. Epo, vetëm atëherë jeni gati për punë.Trupi juaj do të funksionojë në mënyrë perfekte.
Dhe nëse hani një kifle, është njësoj sikur të hani sheqer. Trupi nuk do ta dijë që ka ngrënë një kifle, e tret si sheqer. Sa më e bardhë të jetë buka, aq më të mëdha janë mbeturinat. Buka me fara është e mirë dhe e shëndetshme, por buka e zezë. Pa ngjyrë apo aditivë. Por maksimumi 2 copë.Buka e bardhë nuk ka asgjë që ju nevojitet!”, thotë doktori
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Advertisement

Advertisement