Lajmet e fundit

Vjehrra ime vjen pa e ftuar, ndersa une bëj sikur nuk jam në shtëpi por…

Advertisement

 

Për shumë prej nesh, të kesh familje do të thotë të nxitojmë për pastruar shtëpinë dhe të përgatitemi mendërisht për pyetje në lidhje me jetën personale.Po sikur të kishit disa anëtarë të familjes që do të vizitonin shtëpinë tuaj pa ftesë dhe pa paralajmërim?Kjo është ajo me të cilën po përballet një grua e cila ka shkruar në Reddit, pasi vjehrra e saj nuk telefon kurrë para se të shfaqet në pragun e shtëpisë.Gruaja e cila u bë nënë për herë të parë vetëm tetë javë më parë, tha se ajo dhe bashkëshorti i saj i kanë kërkuar vjehrrës që të telefonojë së pari, por ajo nuk mendon se duhet ta bëjë këtë.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Ajo shkroi: “Kam lindur një fëmijë tetë javë më parë dhe që atëherë vjehrra ime e ka zakon të vijë pa telefonuar. Kam ankth në kohën më të mirë, por është pak keq tani kur ajo vjen, veçanërisht kur burri im është në punë dhe nuk është aty për të ndërmjetësuar, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

“Mendoj se kritikat e saj (për shembull: duke parë me vëmendje në dysheme ndërsa thotë, ‘Nuk duh et të kesh fshesë me korrent. Unë do të sjell një herën tjetër kur të mbaroj’) nuk janë të duhura. Si bashkëshorti im dhe unë kemi kërkuar që ajo të telefonojë para se të vijë, por ajo thotë se nuk duhet, duke thënë se familja nuk duhet të telefonojë”.
Gruaja më pas pranoi se pasi kishte një ditë veçanërisht të keqe javën e kaluar, ajo vendosi të shmangte çdo kontakt me vjehrrën e saj, duke u shtirur se nuk ishte në shtëpi.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Ajo shtoi: “Javën e kaluar isha duke kaluar një ditë të vështirë dhe isha e lodhur pasi foshnja ishte zgjuar natën më shumë se zakonisht. Shikova nga dritarja e dhomës së gjumit për të parë vjehrrën time duke kaluar nëpër portën e përparme dhe sinqerisht doja të qaja. Nuk jam krenare për këtë, por u ula në dyshemenë e dhomës së gjumit duke injoruar zilen e derës derisa ajo u largua.

 

Më pas u ndjeva shumë keq, sepse ajo nuk ngiste makinën dhe e dija se do t’i duhej 20 minuta udhëtim me autobus për të shkuar në shtëpi, vetëm që të kthehej. Me sa duket, ajo e thirri burrin tim në punë për t’i thënë se ishte përpjekur të më vizitonte, sepse ai thirri në shtëpi për të parë nëse gjithçka ishte në rregull. I thashë se ajo duhet të ketë ardhur ndërsa unë isha jashtë me fëmijën për shëtitje, sepse nuk doja ta pranoja që isha fshehur nga nëna e tij”

Advertisement
Advertisement