Lajmet e fundit

Shkon në spital dhe zbulon se është shtatzënë. Por në ditën e ekos shikon në ekran: “Fëmija nuk është aty, barku është bosh”. Më pas ndodh e

Advertisement

 

Thonë se duhet t’i besojmë gjithmonë intuitës së nënës. Dhe pyetja është “a është e vërtetë?”. Ishte prilli i vitit 2010. i dashuri i Amy-Lou Howard e çoi shpejt në spital. Ajo kishte dhimbje. Një test i parë i shtatzënisë tregoi një rezultat negativ dhe mjekët menduan se vajza 19-vjeçare kishte një sëmu.ndje në zorrë.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Por dhimbja e saj u bë më e forte, më në fund mjekët e dinin atë që kishte, apendiksit. Në këtë moment ndodhi ndërhyrja e nënës së Amy-Lous. Ajo ishte e sigurtë se vajza e saj ishte shtatzënë, shkruan ShkodraNews. Ata bënë një test tjetër të shtatzënisë.
Testi ishte pozitiv! Lajmi e la çiftin të tronditur, Amy-Lou kishte përdorur mbrojtje dhe kështu ishte një shtatzëni krejtësisht e papritur.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Por të dy ishin të lumtur që do të bëheshin prindër. Pastaj gjithçka ndryshoi, në një mënyrë shumë të çuditshme. Ishte koha për të bërë ekon e javës së 13-të. Por Amy-Lou nuk ishte e përgatitur për atë që ajo do të shihte në ekran: ekrani tregoi një mitër të zbrazët. Mesazhi i mjekëve ishte i qartë. Mitra e saj ishte e zbrazët.
Mjekët menduan se ajo kishte një shtatzëni ektopike dhe ata propozuan të ndërpresin shtatzëninë për të parandaluar që fetusi dhe ajo të jenë të ekspozuar ndaj rreziqeve që rrezikojnë jetën.Me rastësi, halla e Amy-Lou, Louise, ishte në të njëjtin spital. Ajo po bënte kimioterapi për ka.nce.rin e gjirit dhe u takua me Amy-Lou kur u largua nga dhoma e ekos. Këshilla e saj? Prisni pak kohë dhe bëni një tjetër ultratingull më vonë.

Advertisement
Advertisement

 

Louise e dinte atë për të cilën po fliste. Ajo kishte jetuar një rast të ngjashëm kur kishte pritur fëmijën e saj të parë. Kështu Amy-Lou dëgjoi hallën e saj dhe priti në heshtje, shkruan ShkodraNews. Një javë më vonë, ajo u kthye në të njëjtin spital për të bërë një tjetër ultratingull. Këtë herë çdo gjë ishte plotësisht e ndryshme.
Këtë herë ata panë Edward-in e vogël në ekran!

 

“Ishte shkatërruese të shihja mitrën e zbrazët në ekran dhe të ndieja se një shtatzëni ektopike mund të më vriste. Halla ime insistoi të bëja një ultratingull dhe më tha që të injoroja këshillën e mjekëve”, thotë Amy-Lou dhe vazhdon: “Po të mos ishte për të, Edward-i kurrë nuk do të lindte. Jam shumë e lumtur”.Ndaj nënat e ardhshme duhet ta dinë se kjo mund të ndodhë.

Advertisement
Advertisement