Lajmet e fundit

Mbron zemrën, trurin dhe veshkat: Pastroni arteriet tuaja me vetëm një gotë nga kjo pije e fuqishme që përmirëson qarkullimin dhe ul presionin e gjakut

Advertisement

 

Nëse hani shumë ushqime të përpunuara që janë të pasura me yndyrna të ngopura, kimikate dhe toksina, ato do të mbajnë dhe bllokojnë arteriet tuaja me kalimin e kohës – ndoshta duke shkaktuar probleme serioze të zemrës dhe gjëra të tjera të pakëndshme.
Kjo gjithashtu ju lejon të keni një rrezik më të lartë të vuani nga një sulm në zemër ose goditjes në tru. Përmirësimi i shëndetit kardiovaskular duke pastruar pllaka në muret e arterieve është një mënyrë e pagabueshme për të zvogëluar rrezikun e sëmundjes serioze të zemrës ose goditjes në tru. Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Megjithëse ka gjithmonë mundësi të tilla si operacionet dhe ilaçet që mund të ndihmojnë menjëherë, shumica e tyre vijnë me disa efekte anësore. Për ata që pr eferojnë të përdorin mjeksia alternative për të përmirësuar shëndetin e zemrës, këtu është një recetë me 3 përbërës që do t’ju drejtojnë në drejtimin e duhur.
Përbërësit: 30 thelpinj hudhër, 6 limonë, të qëruar dhe prerë në copa të vogla, 1 litër ujë.
Menyra e përgatitjes: së pari, preni limonët e qëruar në copa më të vogla. Shtoni hudhër dhe vendosni gjithçka në një blender. Bluani përzierjen derisa të jetë e butë dhe plotësisht kremoze.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement

 

Vendoseni përzierjen në një tenxhere dhe shtoni 1 litër ujë. Pastaj, zieni lëngun. Kur të fillojë të vlojë, vendoseni tenxheren mënjanë dhe lëreni të mbuluar të ftohet. Lëngun kullojeni përmes garzës dhe ruajeni në shishe.
Ruani pijen në një shishe qelqi të errët në frigorifer. Nëse nuk keni një shishe qelqi të errët, atëherë mbështillni shishen e thjeshtë me letër alumini në mënyrë që drita të mos prekë përzierjen.
Si ta përdorni atë:
Pini 50 ml çdo ditë në stomak bosh ose ndërmjet ushqimeve për tre javë. Pastaj ndaloni për një javë. Pas pushimit, pini 50 ml çdo ditë përsëri për një periudhë prej tre javësh pa ndërprerje. Lejohet të përsëritet ky trajtim çdo 6 muaj.

Advertisement
Advertisement