Lajmet e fundit

Uau/ Mësuesi rrit kungullin që peshon 1000 kg…!!!

Advertisement

 

Një mësues kopshtarie nga Minnesota ka vendosur dje një rekord të ri në SHBA për kungullin më të rëndë që tregonte në peshore plot 1150 kilogramë.Travis Gienger, nga Anoka në Minnesota vendosi rekordin e ri në konkursin e përvitshëm të peshës së kungujve në veri të Kalifornisë.Gienger kishte udhëtuar për 35 orë me makinë me perimen gjigante, por mundimi i tij u shpërblye me çmimin e parë në kompeticionin e 49-të Peshimit të Kungujve në Half Moon Bay, në jug të San Francisco.

 

Gienger, ka fituar gjithashtu të njëjtin kompeticion në vitin 2020. Ndërkohë është një fermer në Itali që mban rekordin botëror për kungullin më të rëndë, me të cilin ka fituar rekordin në Guinness 2021.Superkungulli 1226 kg ishte rritur në fermën Agritalia, në Peccioli pranë Livornos.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Fermeri fitues, 39 vjeçari Stefano Cutrupi ka fituar edhe herë të tjera rekorde me produktet e tij, kryesisht kungujt.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

 

Ai thoshte asokohe: “Është një kënaqësi e madhe. Prapa rezultatit qëndron një punë e madhe, studime e sakrifica. Shërbimet për një kungull të këtyre dimensioneve zgjasin për 180 ditë të vitit, që prej mbjelljes deri në sezonin e marsit”.

Advertisement
Advertisement