Lajmet e fundit

Një i pastrehë gjeti një çek prej 10 mijë dollarësh në rrugë dhe vendosi ta kthejë, por nuk e kishte ëndërruar kurrë se do të merrte diçka të tillë (video)

Advertisement

Një i pastrehë gjeti një çek prej 10 mijë dollarësh në rrugë dhe vendosi ta kthejë, por nuk e kishte ëndërruar kurrë se do të merrte diçka të tillë (video)
Elmer Alvaser, një i pastrehë nga New Haven gjeti një çek 100,000 dollarë në rrugë, kështu që edhe pse nuk kishte asnjë qindarkë në xhep, vendosi të kthente çekun.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Doli se çeku i përkiste Roberta Hosky, një milionere amerikane, e cila ishte e kënaqur me punën e tij, ndaj vendosi të bënte nepto në këmbim. Ajo ka bërë edhe një video dhe e ka postuar në Facebook dhe ka theksuar se Elmer nuk e ka idenë se për çfarë bëhet fjalë.
Ajo e falënderoi dhe i dha një bursë për fakultetin zëvendësues ku ishte drejtoreshë. Ajo gjithashtu i ofroi atij mësime angleze si dhe këshillime të përditshme për një karrierë që ai dëshironte.
Ajo i organizoi edhe një intervistë pune derisa ai mbaroi shkollimin. Elmer ishte thjesht i habitur dhe i befasuar nga një dhuratë e tillë. Shikoni videon dhe reagimin e tij:

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Advertisement