Lajmet e fundit

Vajzës i zhduket tumori papritur, prindërit thonë, e shëroi Zoti

Advertisement

 

Lutjet e një familjeje në Teksas të SHBA-së u dëgjuan kur tu mori i pa shërueshëm u zhduk mrekullisht nga truri i vajzës së tyre, duke i lënë mjekët pa fjalë.Kur reporteri i KVUE u takua me 11 vjeçaren Roxli Doss, ajo po bënte atë që i pëlqen më së shumti të bëjë: t’i ngasë kuajt.
Siç thuhet në webfaqen e Spitalit të Fëmijëve në Boston, DIPG është një tu mor shumë agre siv dhe vështirë i shërueshëm në bazën e trurit.

 

“Ishte lajmi më i tmerrshëm që morëm ndonjëherë”, tha babai i Roxli, Scott Doss. “Të gjithë mjekët u pajtuan se ishte DIPG”. Gjendja shëndetësore e Roxli ishte shumë e rrallë. “Është një sëmundje shkatërruese.Të zvogëlohet aftësia për të përtypur, nganjëherë të humb shikimi, të bie aftësia për të folur, eventualisht ke vështirësi për të marrë frymë”, tha Dr. Virginia Harrod, një nga mjeket e vajzës.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

 

Duke folur për HuffPost, Dr. Harrod shtoi: “Ne nuk kemi ilaç. Kjo konsiderohet dia.gno.zë terminale”. Prapëseprapë, Roxi hyri në rrezatim 11 javë për të trajtuar tu morin e trurit, që ndodhej në pjesën prapa të trurit duke e shtyrë palcën kurrizore.Kështu, ata ishin gati ta hum.bnin vajzën e tyre nga kan ceri dhe e gjitha që Scott Doss dhe gruaja e tij Gena mund të bënin, ishte t’i luteshin Zotit për një mrekulli.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Ata dhe mjekët mbetën të sh.oku.ar kur zbuluan se lutjet e tyre “kishin marrë përgjigje nga Zoti”. Vajza u shpall e shëruar komplet nga kan ceri, pasi një skanim MRI në tru zbuloi se tu mori ishte zhdukur krejtësisht më 10 shtator, 2018.Mjekët mbetën të habitur nga zhvillimi i jasht.ëzak.onsh.ëm dhe nuk kishin ndonjë shpjegim se si u zhduk tumori i vajzës pa asnjë gjurmë.

 

“Kur e pash për herë të parë skanimin MRI të Roxli, ishte e pabesueshme. Tumori nuk detektohej nga skanimi MRI, që është e pa.zakonshme”, tha Dr. Harrod..Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

Advertisement