Lajmet e fundit

Një tekst që duhet ta lexojnë të gjithë: E lashë atë dhe shoqet e saj të shkojnë me pushime dhe më pas…

Advertisement

Një tekst që duhet ta lexojnë të gjithë, është publikuar për herë të parë në vitin 2016, por përmbajtja e tij është ende virale dhe qarkullon në internet. Ishim të pandarë, në fakt ishim të fejuar. Vera erdhi si çdo verë, kështu që planet dhe negociatat morën vrull. Fillimisht ajo shprehu dëshirën që donte të shkonte me shoqet e saj në vilë në Ohër.

Mirë, i dhashë çelësat e vilës dhe dola nga shtëpia me nxitim. Në kthim i solla një paketë cigare, vetëm kaq kisha. I dhashë edhe lëngun, por ajo refuzoi me të drejtë, shkonte me shoqet, babai i njërës i merrte me xhip. Dhe jugu nuk ka ngjitur roje për 10 vite të mira. Ikën, shyqyr zotit do të shoh raat të botës, lloj mashkulli, me shumë birrë.

Gjatë finales, dikush bëri një koment në stilin “Lëre këtë budalla të vrapojë pas topit, gruaja e tij e di me kë është në ndonjë jaht në Rio.” për ta zhveshur. Ajo ishte e padisponueshme.
Në shumicën e rasteve, kur jam i dehur, më vijnë në mendje një milion gjëra. Kështu, më shkoi mendja që kur i mora iPhone-in e saj, instalova një aplikacion për të gjurmuar telefonin (thjesht për hir të Zotit). Hapa një birrë tjetër dhe shtypa “Locate phone”… Mbaj mend vetëm se topi po kthehej dhe nuk gjeti gjë, kështu që më zuri gjumi si i vdekur. Në mëngjes nuk isha i uritur, por isha jashtë taktit si një portier përballë Koloseut të kohës, ndoshta edhe më shumë. Vendndodhja aktuale ishte shkruar në telefon: ‘Budva’.

Advertisement

E dëgjuam njëri-tjetrin edhe 2,3 herë, sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Isha afër Malit të Zi kur i thashë të fundit (për hir të rendit) të dua. Vozisja dhe djersitja sikur mbaja një bagazh plot drogë, djersitja si një adoleshent kur e pyetën në shtëpi nëse pinte cigare. Unë arrita atje disi. Bleva një shishe me ujë dhe oriz dhe u drejtova në stolin e parë që pashë të lirë nën hije. Një taksisti vendas m’u afrua, më pyeti nëse kisha nevojë për shoqëri, unë e refuzova me vrazhdësi duke menduar se ishte homoseksual. Por djali donte të thoshte shoqëri femërore.
Më ofroi vajza nga vende të ndryshme, por nuk u interesova, për arsyen e thjeshtë se po bëja një plan për kurvën, derisa më tha se mund të më gjente edhe diçka nga Maqedonia për t’u lodhur

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Më zbardhi. E pyeta më bukur, i dhashë edhe ndonjë euro të vogël nga tollonat që më kishin mbetur. Më tha se do të më jepte numrin e njëfarë Ivane. Për një minutë mbeta pa frymë, filmi im filloi të rrotullohej. Dhe sigurisht, tashmë e keni marrë me mend…
Ishte zëri i tij, e dëgjova në altoparlant ndërsa shoqja ime po përpiqej të rregullonte çmimin më të shtrenjtë – në vendin e saj në një jaht, trajtim të plotë. Shkova 3.4 orë më herët në vendin e rënë dakord, gjeta edhe jahtin, mbi të cilin, besoni apo jo, njerëzit hynin e dilnin si më parë përpara ambasadës greke.

Papritmas vendosa të largohem, nuk do ta shikoja në sy dhe nuk ishte nevoja, do ta shtrija. E lashë tullacin që qëndronte jashtë jahtit me kartën time të kreditit të zbrazët dhe 10 cent pranë saj në një zarf dhe i thashë t’ia jepte Ivanës, duke menduar se ia kishte dhënë tashmë gruas sime që nuk dyshonte.
Pas një muaji, më erdhi e njëjta letër, me kartën brenda, por në vend të 10 cent, kishte 6 nga ato rozë dhe një shënim të vogël të thërrmuar ku shkruhej “Mos i pi të gjitha, unë. Nuk ia vlen kaq shumë!”.
Unë u pajtova dhe me paratë bleva vetëm një kanaçe birrë (nga ato të voglat) – ia vlente. Dhe së fundi, pavarësisht se çfarë lloj bastard je, jeta është plot surpriza.

Advertisement
Advertisement