Lajmet e fundit

“Shumica thonë se vithet i kanë bërë në palestër, por gjysmën e tyre i kam bërë vetëm unë”/ Flet publikisht kirurgu…!

Advertisement

 

Të shumtë janë personat që si zgjidhje për tu dukur bukur kanë gjetur përdorimin e botox-it apo të tërheqjes së lëkurës. Ky aplikim bëhet më gjerësisht nga personazhet publikë, si dhe femrat kur ju fillojnë rudhat e para. I ftuar mëngjesin e sotëm në një emision televiziv, kirurgu estetik Panajot Papa ka shpjeguar efektet negative të përdorimit të botox-it, në rastet kur ai realizohet gabim. Sipas kirurgut , në Shqipëri janë të shumta rastet e keqrealizimit të ndërhyrjeve dhe këto janë lehtësisht të dukshme.

 

“Botox-i nuk duhet të paralizojë komplet muskujt . Ajo që ndodh në Shqipëri është se sheh pacientë të paralizuar, ose shpesh herë për shembull , cepi i vetullës i ngrihet lart. Në fakt duhet të ngrihet cepi i vetullës, por jo në mënyrë të gabuar. Kur të ngrihet cepi i vetullës, personi automatikisht bëhet më i shëmtuar dhe jo më i bukur, sepse është jonatyrale.Ne duhet të paralizojmë rrudhat, jo të paralizojmë muskujt”, është shprehur publikisht kirurgu.Ndërkaq efektet që mund të shkaktojë tërheqja e lëkurës, apo siç njihet gjerësisht “facelifting” mund të shkojnë deri në paralizë faciale, ne rastet kur ndërhyrjet bëhen nga persona jo të fushës.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement

 

“Për sa i përket “facelifting”, nëse bëhet në mënyrë të gabuar mund të shkaktojë edhe paralizë faciale, nëse bëhet jo nga mjekë apo nga specialist. Çdo njeri duhet të bëjë punën e tij sipas specializimit. Objektivi i një kirurgu plastik është që nesër kur të shohin pacientin e tij, ta pyesin çfarë ka ndodhur tek fytyra jote, mos ke ndryshuar flokët? Në momentin që ne kuptojmë se pacienti ka bërë një ndryshim, i bie që pacienti është bërë gabim ose është trajtuar gabim, por njëkohësisht edhe mjeku ka dështuar”.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Dëshira për tu dukur bukur vjen më së shumti nga njerëzit e ekranit, të cilët nëpër intervista shpesh shprehen se e kanë arritur trupin e tyre në mënyrë natyrale dhe jo me ndihmën e ndërhyrjeve. Megjithatë në një video të shkurtër në prapaskenë me moderatorët kirurgu Panajot Papa është shprehur : “Shumica thonë se vithet i kanë bërë në palestër, por gjysmën e tyre e kam bërë vetëm unë”.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Advertisement

Advertisement