Lajmet e fundit

Ajo ishte e vetëdijshme kur e nxorrën nga makina: Këto janë fjalët e fundit të princeshës Diana para vde.kjes së saj tra.gjike

Advertisement

Pas akside.ntit automobilistik që rezultoi fatal, Princesha Diana ishte në vetëdije, por shëndeti i saj u përkeqësua me shpejtësi.
Nga fundi i gushtit 1997, bota u tro.ndit nga lajmi se vd.iq Princesha Diana, ish-bashkëshortja e Princit të Uellsit, gruaja që adhurohej nga mili.ona njerëz.

Mercedesi me të cilin ajo udhëtonte u shka.tërrua plotësisht dhe i dashuri i saj Dodi al-Fayed dhe shoferi Henri Paul vdi.qën në vendin e akside.ntit. Diana iu nënshtrua një operacioni urg.jent, por gjendja e saj u përkeqësua dhe ajo vd.iq shpejt.
Gati 24 vite pas kësaj ngjarje trag.jike, “Daily Mail” foli me Gurmelo, zjarrfikësin që ishte ndër të parët në vendin e aksid.entit. Ai tha se në fillim nuk ishte në dijeni se gruaja që po ndihmonte ishte Princesha Diana dhe se ajo dukej se ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

“Ai tha në anglisht, “Oh im Zot!” Çfarë ka ndodhur?”, kujton zjarrfikësja.
Ai e ndihmoi Dianën të dilte nga makina dhe më pas ajo u dërgua në spital, ku v.diq me gjithë përpjekjet e mjekëve dhe reagimin e shpejtë të të gjithë të përfshirëve.
Nga hetimet rezultoi se shkak i akside.ntit ishte drejtimi i pakujdesshëm, si dhe pasagjerët e pësuan pasi nuk kishin vendosur rripat e sigurimit.

Advertisement
Advertisement