Lajmet e fundit

Bota ka mbetur pa mend nga kjo histori/ Ky burrë ka sëmundje të rrallë: Fle 300 ditë në vit

Advertisement

 

Një fenomen i pazakontë i ka ndodhur një 42 vjeçari indian i cili pjesën më të madhe të vitit e kalon në gjumë.

 

Advertisement

Mediat e huaja bëjnë me dije se nëse shumica e njerëzve flenë 6 deri në 8 orë në ditë, një burrë indian me emrin Purkharam nga një fshat në Rajasthan vuan nga një çrregullim i rrallë që e bën atë të flejë për 300 ditë në vit.

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Purkharam vuan nga një gjendje e rrallë mjekësore e quajtur Axis Hypersomnia. Purkharam, 42 vjeç, mund të flejë deri në 25 ditë rresht sapo të marrë një sy gjumë.

Advertisement

 

Për shkak të sëmundjes së tij të çuditshme, Purkharam mund të drejtojë dyqanin e tij ushqimor vetëm pesë ditë në muaj, kështu që burri është mësuar të menaxhojë jetën e tij të përditshme si dush, punë dhe ngrënie ndërsa fle.

Advertisement
Advertisement