Lajmet e fundit

Dikur Ka Qenë E Famshme Dhe E Donin Të Gjithë/ Këngëtarja Shqiptare Bën Rrëfimin Që Prek Në Zemër: Jetoj Në Stallën E Derrave…

Advertisement

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në ska mje dhe e ha rruar.
Këngëtarja hapi derën e shtëpisë për “Vizioni i Pasdites” duke na prezantuar me mj erimin dhe ska mjen që e rrethon çdo ditë.

Ajo banon në një lagje periferike të qytetit të Bilishtit sëbashku me bashkëshortin, i cili prej vitesh është i par alizuar. Realiteti për këtë familje është i t rishtë. 60 vjeçarja tregon se jetojnë me fitimet e nxjerra nga mbledhja e lajthive ne fushat e Devollit dhe 27 mijë lekë nga ke mpi i bashkëshortit. Përbasha sqaron se për herë të parë këtë muaj ajo ka arritur të marrë një pension minimal.

Advertisement

“Unë tani kam filluar duke marrë një pension, 160 mijë lekë. Ja me këto jetoj. Kjo (shtëpi) për mua është st allë. Edhe st allë de
rri nuk është. Ku të përpl asem?”, rrëfeu mes lotësh këngëtarja. Ish këngëtarja mirditore, ka punuar si sanitare në shtëpi e hotele të ndryshme. Por jetesa e përditshme ka rezultuar e papë rball ueshme për ta.Përbasha mes lotësh u lutet të gjithëve, për një shtëpi ku të jetojë siç i ka hije, dhe mundësi punësimi për fëmijët e saj, tashmë të rritur.
“Kur isha në Mirëditë, isha drejtoreshë e bibliotekës së fëmijëve. Erdha këtu, mbarova… jeta ime ka mbaruar. Më mbetën fëmijët rrugëve. Më mbetën fëmijët pa punë. Më p lasi zemra. Fëmijët nuk rrijnë në shtëpi ..Pamjet ne linkun me poshte

Advertisement
Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0
Advertisement