Lajmet e fundit

U ka gjetur nënave shqiptare fëmijët rrugëve të botës/ Aida Shtino tregon c’ka hequr: Nuk dija nga t’ja nisja po…

 

Gazetarja Aida Shtino ka dhcnë një mesazh të fortë në rrjetet sociale teksa ka sjellë në kujtesë një postim të një viti më parë.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Shtino shkruan se është tepër e rëndësishme të krijoni në mendjen tuaj mendime pozitive. Për këtë gazetarja niset nga periudha kur drejtonte emisionin ‘Njerëz të humbur’, kur në një moment duhet të prezantonte të ftuarin në studio, por nuk dinte nga t’ai niste sepse e vite veten në vendin e tij.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

“Filloni te krijoni ne mendjen tuaj mendime pozitive…Entuziazmi nuk mundet te lulezoje ne nje toke te mbushur me frike…Ne kete foto ka qene nga ato momente, qe une nuk dija si ta filloja biseden me te ftuarin qe kisha ne studio, sepse per nje sekonde e vija veten ne vendin e tij dhe aty humbisja…por pastaj filloja te krijoja mendime pozitive dhe te largoja friken, kjo ishte forca ime per te vazhduar perpara dhe ju siguroj se gjithmone ne fund te tunelit shikoja drite.”, shkruante Shtino.