Lajmet e fundit

Kapi peshkun, por burri u sho kua nga ajo se çfarë i gjeti në stomak…!!

Advertisement

 

Kjo video e publikuar së fundmi tregon një peshk, tip delfin, me një stomak të mbushur plot me objekte plastike, teksa një peshkatar po e hapte atë.Peshku, i njohur gjithashtu si Mahi Mahi, u kap nga një peshkatar në brigjet e Kosta Rikës.Pasi u tërhoq në bordin e varkës së peshkatarit, u dyshua se ai ishte i sëmurë dhe kështu iu pre barku.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

 

Peshkatari u tro ndit nga niveli i ndotjes brenda trupit të peshkut, që ka pasur efekt shkatërrues për të.Peshkatari filmoi veten duke hequr kapakët plastikë, copa gotash plastike të copëtuara, majat e shisheve, një krehër, një çakmak dhe pjesë të tjera të vogla plastike.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Megjithëse peshkimi është një nga industritë kryesore në ishull, videoja ka shkaktuar zemërim për aktivistët e kafshëve.Ata paralajmëruan se kjo është dëshmi e sasive në rritje të ndotjes plastike që po kontaminon jetën detare.

Advertisement
Advertisement