Lajmet e fundit

Bën mrekulli për këmbët e enjtura dhe ka kosto zero/ Ja si ta përgatisni përbërjen që bën mrekulli

Advertisement

 

Ënjtja e këmbëve dhe kyçeve mund të ndodhë për shkaqe të ndryshme. Një prej tyre është akumulimi i lëngjeve në inde, një problem që njihet si edema periferale.

 

Këmbët mund të enjten edhe si pasojë e një problemi me sistemin qarkullues, problemi me veshkat apo sistemin limfatik.Njerëzit, që qëndrojnë ulur gjatë, konsumojnë shumë kripë apo veshin këpucë të ngushta janë të predispozuar të vuajnë nga ky problem. Përdorimi i disa medi. kamentev e të caktuara dhe disa ushqimeve të përpunuara e përkeqësojnë këtë gjendje.

Advertisement

 

Ju mund ta trajtoni këtë problem duke përdorur majdanozin. Majdanozi është përdorur qysh në kohët e mëparshme për të trajtuar probleme të
tilla.

Advertisement

 

Ai është i pasur me vitamina A, B, C dhe K. Ai gjithashtu përmban minerale si hekuri dhe kaliumi, dhe luan rol në parandalimin e efekteve të dëmshme të diabetit në mëlçi. Ai e ulë rrez. ikun e sëm. undjeve kan. ce. rogjene, mbron enët e gja. kut nga inflamacionet dhe e forcon sistemin imunitar.

Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

 

Si ta përdorni majdanozin kundër ënjtjes së këmbëve?
Ekspertët e agroëeb, këshillojnë që të zieni një filxhan ujë dhe ta përzieni me një tufë majdanoz të grirë hollë. Lëreni për 5-7 minuta, dhe më pas kullojeni
lëngun. Këshillohet që t’i pini 3-4 gota të kësaj përzierjeje dhe menjëherë do ta shihni përmirësimin.

Advertisement
Advertisement