Lajmet e fundit

Binjakja çoi motrën te zonja Eni, e motra i kthehet: Po më ke kërkuar të bëjë fëmijë për ty po unë s’jam fabrikë

Advertisement

Dy motrat binjake Luljeta dhe Bukuria dolën në këtë seancë ndërmjetësimi në “Shihemi në Gj yq” përballë njëra-tjetrës. Ka qenë Luljeta e cila ka thirrur binjaken e saj Bukurie, pasi sipas saj kjo e fundit i ka shkaktuar shumë probleme e madje kohët e fundit po e ndan edhe nga burri. “Kam sjellë motrën time këtu se më ka shka tërruar jetën dhe po më shkat ërron edhe tani, po më ndan nga burri”, u shpreh Luljeta.

Por nga ana tjetër Bukuria thotë se binjakja e saj është bërë shkak që ajo është ndarë nga e gjithë familja.
“Unë nuk e di pse më ka thirru motra, e di që më ka thirrur por edhe më ka ndarë me njerëzit e mi, prandaj kam ardhur ta shikoj edhe unë, ta di se pse është hidhëruar me mua se ka vite që s’flet”, tha Bukuria.
E gjithë kjo situatë është krijuar nga një premtim i pambajtur. Luljeta duke qenë se nuk bënte dot fëmijë, ia ka kërkuar këtë nder motrës së saj e cila ka rënë dakord, por nuk e ka mbajtur premtimin.

Advertisement

Ardit Gjebrea: Bukuria bën një a kuzë, thotë, ajo më ka ndarë me gjithë familjen. Ti e ke ndarë me gjithë familjen Bukurien?
Luljeta: Ajo është ndarë vetë nuk e kam ndarë unë nga familja, ka qenë një premtim që ma ka bërë ajo dhe nuk e ka plotësuar, kështu që ka ndarë veten ajo nga familja.
Bukuria: Zonja Eni unë nuk e di se përse më ka sjellë motra këtu.
Ardit Gjebrea: Sa vite keni pa folur?
Bukuria: Nuk i mbaj mend vitet tamam, por nuk e di pse më ka sjellë, më ka ndarë edhe me njerëzit e mi. Jam fillikate vetëm me fëmijët e mi.

Advertisement
Advertisement
mgid.com, 793143, DIRECT, d4c29acad76ce94fgoogle.com, pub-2441454515104767, RESELLER, f08c47fec0942fa0

Luljeta: Shko atje ulu, se e di ti shumë mirë pse të kam sjellë këtu.
Bukua: Mos të hiqet si e paf ajshme se ka faj sa të duash edhe ajo. Ajo i ka të gjithë pas vetes, kurse unë..
Luljeta: Po pse kanë ardhur të gjithë pas meje? Duhet ta dish shumë mirë se pse kanë ardhur të gjithë pas meje, se kam të drejtë.
Bukuria: P usho! Qe pe se më ke sjellë këtu! Ne mund ta zgjidhnim shumë mirë këtë. Pse më ke sjellë këtu? Nuk ke turp! Ne kishim ku t’i zgjidhnim këto, jo këtu të na shikojnë të gjithë. Të rri unë e vetme, vetëm me fëmijët e mi. Çfarë faji kam bërë unë?!

Advertisement
Advertisement