HOME

Aktorit kosovar i ndodhi më e keqja, ajo çfarë publikoj në Facebook tm’erroj ndjekësit e tij!

I njohur si ‘Mikel Polici’, aktori Simon Tanushi ka bërë një postim tronditës në Facebook. Ai ka treguar se si ka gjetë një barnë derisa kishte blerë një qese bonbona për vajzën e tij, shkruan Gazeta NewBorn.

Postimi i tij:

Kame nevoj per pak vemendje…
M’brame vone, tuj u kthy n’shpi, n’market te mahalla e kame ble nji paket “bonbona” per qiken(vajzen).
Sot gjate dites, rastesisht e kina verejt qe ne paket te “bonbonave” asht nje “hap”(medikament). Qe veq nji Zot e din qfar “hapi” asht ky. Po ta kish hanger qika kete “hap”, tuj mendu qe asht bonbon. Nji Zot e din qfar pasoja kish pase.

Ne radhe te pare e lus inspektoratin shendetsor me marre masa ndaj kompanise, qe e distribuon kete lloje te bonbonave.
Ne radhe te dyte i lus prinderit ti kushtojne vemendje artikujve ushqimore qe i blejn per femije.
Une e kam rujt paketimin edhe hapin, si deshmi, qe per qdo eventualitet me deshmu. Dhe ne baze te informatave kuptova qe kompania qe i shet keto bonbona asht nji kompani nga prizreni.

Per hire te korrektesise nuk po e publikuj emrin e produktit e as te kompanise, deri sa te vertetohet nga oragant pergjegjse.
Per ndryshe jame shume i shqetsum.
Besoi asht ma mire me u ndeshku kompania, se sa me vdeke femija.
Produkti asht Made in Turky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *