HOME

Ambasadori i Britanisë së Madhe vjen me një urim të veçantë për Glauk Konjufcën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott pas përfundimit të seancës së parë konstituive të Kuvendit ka uruar kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

Përmes një shkrimi në Facebook, Abbott ka uruar Konjufcën dhe nënkryetarët e rinj të Kuvendit për zgjedhjen e tyre në këto pozita.

Konjufca u emërua në krye të Kuvendit në seancën e sotme, derisa 69 deputetë kanë votuar pro, 33 kundër dhe asnjë asbtenim.

Abbott iu ka uruar të njejtëve gjitha të mirat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *