HOME LAJME

Avni Dehari nga Sllupçani përfaqëson shqiptarët e Maqedonisë në listën e Vetëvendosjes për deputetë

Avni Dehari, Babai i Astrit dhe Arbëror Deharit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Siç transmeton gazeta Lajm, Avni Dehari radhitet i pesti në këtë listë. Përmes tij, Kumanova dhe shqiptarët e Maqedonisë do të jenë të përfaqësuar në këto zgjedhje, sepse Avni Dehari është nga Sllupçani i Likovës.
Në vazhdom listen e plotë të kandidatëve të koalicionit VV-Guxo:

Lista e Referendumit:

1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu, Glauk Konjufca,Vasfije Krasniqi,Avni Dehari,Albulena Haxhiu,Arben Vitia,Donika Gërvalla,Gani Krasniqi, Shqipe Mehmeti Selimi, Liburn Aliu, Hekuran Murati, Armend Muja, Arbërie Nagavci, Adnan Rrustemi, Haxhi Avdyli, Fatmire Kollçaku, Mimoza Kusari Lila, Haki Abazi, Ardian Gola, Rozeta Hajdari, Xhelal Sveçla, Saranda Bogujevci, Faton Peci, Fitore Pacolli, Hydajet Hyseni, Hysamedin Feraj, Jahja Koka
.Yllza Hoti. Hajrulla Çeku…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *