HOME

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës.

Ai në “RTV Dukagjini” dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit, transmeton Indeksonline.

“LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien nën 22%, VV-ja mund të shkoj në 38%, 40% është maksimumi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *