HOME

ÇMENDURIIIIIIIII SPANJOLLE! Barcelona me “manita” në 113 minuta. Nga ferri në parajsë (VIDEO)

Barcelona ishte shumë afër eliminimit nga Kupa e Mbretit, por ndryshe nga Real Madrid, katalanasit nuk u dorëzuan, reaguan dhe ia dolën të fitonin 3-5 në shtesa në fushën e Granadës. Ndërkohë, Napoli dhe Atalanta e mbyllën në barazim pa gola takimin e parë gjysmëfinal të Kupës së Italisë.

Granada ia doli t’i shënojë dy herë Barcelonës falë rrjetave të brazilianit Kennedy në pjesën e parë dhe Roberto Soldados në minutat e para të fraksionit të dytë ta takimit. Vendasit po udhëhiqnin 2-0 deri në minutën e 88-të, por golat e Griezmann dhe Jordi Alba dërguan sfidën në shtesa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *