HOME

E Zbulon Zafir Berisha, Kjo është arsyeja që Xhavit Haliti votoi Glauk Konjufcën

Ish-deputeti i Nismës, Zafir Berisha ka përkrahur zgjedhjen e Glauk Konjufcës në krye të Kuvendit të Kosovës, duke thënë se ai vie nga një familje që meriton respekt, mirëpo ka krítikuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, duke thënë se ai ka t errorízuar vendin duke l egalízuar ardhjen në krye të Qeverisë me dhun, raporton Gazeta Express.

Berisha në një lidhje direkte në Frontal në T7 me Arsim Lanin, është shprehur skeptík për funksíonimin e Qeverisë së re.

“Unë mendoj që Glauku është njeriu i vetëm aty që e ka një símbolík të vazhdimësisë politike që nga paralufta, mendoj që edhe vota e Xhavit Halitit ka një domethënie. Glauku rrjedh nga një familje që meriton një respekt. Por nuk mundem me pas mendimin si të Glaukut për Albinin, ai e ka terr orizuar Kosovën dhe e ka l egalizuar ardhjen në pushtet përmes dh unës. Kam shumë skeptícízëm që këto institucione do të kenë rrjedh normale”, ka deklaruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *