HOME

FOTO/ Autobusi bie nga ura dhe përfundon në ujë, të paktën 21 persona të vd.e.kur e 15 të pla.g.osur

Të paktën 21 persona kanë vd.e.k.ur dhe 15 të tjerë janë shtruar në spital në Kinë, pasi një autobus ra nga një urë dhe u fu.n.dos në rezervuar.

Mësohet se autobusi po transportonte nxënës të shkollës së mesme. Në pamjet e bëra virale, shikohet autobusi ngjyrë blu, teksa në një moment humbet drejtimin dhe zhvendoset në korsinë e krahut të kundërt, para se të rrëzohej nga ura dhe të përfundonte në ujë.

Sipas autoriteteve në autobus, ka pasur gjithsej 38 pasagjerë, 21 prej të cilëve janë shpallur të vde.k.ur. Nuk dihen ende shkaqet e aksi.de.nt.it, por poli.cia ndodhet në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të saj, shkruan “Daily Mail”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *