LAJME

Fotoja e Hotit me Kujtim Shalën nxit reagime të ashpra nga kampi i Lutfi Hazirit: Marre…

Pas publikimit të një fotografie me Kujtim Shalën në llogarinë e tij në Facebook, Avdullah Hoti po shihet që haptas po i jep mbështetje Shalës për ta marrë drejtimin e LDK-së pas dorëheqjes së Isa Mustafës nga pozita e kryetarit të partisë.

“Mirëmbrëma të gjithë anëtarëve të LIDHJES”, është mbishkrimin që Hoti i ka vënë fotos me Kujtim Shalën.

E një postim i tillë i Hoti ka ngjallur jo pak reagime. Reagimet kryesisht po vijnë nga taborri i Lutfi Hazirit, kandidatit më potencial për t’u bërë kryetar i LDK-së.

Është Burim Elezi, drejtor në Komunën e Gjilanit që udhëhiqet nga Haziri, i cili i ka reaguar ashër Hotit.

“E ka pru Lidhjen ne 10% edhe del e na thote mirembrema. Dullo, marre duhet me t’ardhe. Unë edhe e di pse po e ban keta, ama Jo, Jo edhe Jo Dullo kurre Ti e soji Yt kryetar te LDK-se skeni me mujt me u bë. Marre t’koft per kete status. Marre, marre, marre!”, ka shkruar ai.

E ky postim i Elezit është përlqyer edhe nga Florian Dushi, kandidat për deputet nga LDK-ja dhe aktualisht zëvendësministër në detyrë i Drejtësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *