HOME

Grenell s’i “çkapet” Kurtit: Do të jesh edhe kundër Bidenit!

Ish- i dërguari i posaçëm i Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka vazhduar edhe sot kritikat ndaj liderit të LVV-së, Albin Kurti. Sipas tij, Kurti do të jetë edhe kundër administratës së re të SHBA-së, Bidenit.

“Albin Kurti ishte kundër Bill Clinton në Rambuje. Kurti ishte kundër George Bush në Vjenë. Kurti ishte kundër Barack Obama dhe Joe Biden për Demarkacionin. Kurti ishte kundër Donald Trump për Normalizimin Ekonomik. Ai do të jetë përsëri kundër Joe Biden. Ai është me të vërtetë anti-Amerikë”, ka shkruar ai në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *