LAJME

Ja sa janë rritur Shaban, Adem dhe Hamëz Jashari (FOTO)

Ja Sa Janë Rritur Shaban, Adem Dhe Hamëz Jashari
Tre të rinjtë e familjes Jashari të cilët gëzojnë emrin e të parëve të tyre, me të cilët krenohet i gjithë vendi, tanimë janë rritur.
Shaban, Adem dhe Hamëz Jashari, janë bërë mjaft të mëdhenj dhe çdo ditë e më shumë po e kuptojnë rëndësinë e emrit të tyre, shkruan Gazetablic.com

Në përmbledhjen që ka bërë GazetaBlic, shihni se sa shumë janë rritur Shaban, Adem dhe Hamëz JasharI
Këta burra të dheut , e këta heroj të Kombit tonë të lavdishem dhan jetën e gjakun e tyre , e oborri i tyre ato tri ditë marsi 98 tën , uba fushëbeteja ma e madhe e gjith globit tonë pra një familje luftoi me një perandori sllave , dhe tregoi heroizmin e pamposhtur . Këta tre heroj Bac Shabani me të bijtë e familjar të tjer i treguen botës mbarë si mbrohet ATDHEU , vetëm me luftë e gjak e mendje të ndritshme kombëtare , andaj sa të folet gjuha jonë shqype do flitet heroizmi i tyre per qka ranë heroishtë e ZOTI I MADH u a shpërbleu gjakun e tyre si asht masë miri me nipa e mbesa dhe sot rriteën shendetshëm Shabani Hamza e Ademi i ri paçi jetë të gjatë e shëndet , e trashëgofshin gjakun të parëve të tyre . KËTA JANË LIRIA JONË , bashkë me dëshmoret tjerë që ranë për liri historikishtë pra veq dëshmorët e herojtë e kombit kan emnin e madh të ashtuquejtun LIRIA , fjalë e sllogane tjera jan prralla të EZOPIT të vjetër . Tre emnave të lartëpermendur ZOTI ju dhashtë gjithë të mirat e kësaj bote !!! …..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *