HOME

Mèri lèshon párálájmèrímin: Urgjènt shènoni këto data me fat të këtij muaji

Çdo muaj ka dátat e tij me shumë rèndèsi dhe të gjíthë ne në këto dáta mùnd të keni një pjesë të madhe të fatit tonë si për mirë apo për kèq. Në janar ishte një dátë me shumë fat 11 janari pasi nga shpjegímet e ástròlògjísë në këtë datë plòtësoheshín të gjitha ëndrrat dhe dëshirat e të gjíthë shenjave. Por, nga ana tjetër edhe shkurti ka shumë data me mbárësi, ashtu siç ishte 02 shkurti, por edhe shumë e shumë të tjera. Për këtë na vjèn gjíthnjë në ndíhmë ajo që nuk i gábòn kùrrë páráshíkímet e saj dhe më në fùnd Mèri na e ka trègùar shkurt e qártë se kush do të jenë dátat me më shumë fat në këtë shkurt të ëmbël.

“Një nga períudhat më të bukùra do të jetë pa-dýshím 145 shkurti që këtë vít do të lídhë shumë zèmra dhe do të lùmtùrojë shumë të dashùrùar”, thòtë ajo. Sípas ástròlòges do të ketë shumë ditë të bùkùra dhe shumë shenja do të mrèkùllohen pasi do të pèrjetòjnë një rrítje të madhe si në fínánca, ashtue dhe në çèshtjet e dashùrisë.Të gjíthë ama dùam të dimë se në çfarë dátash do të na príjë ky fat i mbárè?

“Dáta ku njerëzít do të jenë të mbështetur shumë nga fati fínáncíar do të jetë 25 shkurti dhe jo më kòt shumë prèj jush në këtë dítë mùnd të çlíròhen nga të gjítha bòrxhèt”.

Por, nga ana tjetër, Mèri thòtë se nuk dùhet hárrùar as dáta 11 shkurt pasi në këtë dítë do të ndòdhë një Hënë e re dhe është momenti më i mirë për ju që të thòni lùtjet tuaja dhe t’i shprèhni Universit dèshírat që keni më shumë nèvòjë.

Shumë njèrèz do të bèkòhen me një shèndèt shumë të fòrtë dhe sídòmos shenjat e ujít dhe kjo do të ndòdhë rreth dátës 27 shkurt.

Dùhet që të bèni kùjdes nga dáta 21 shkurt pasi do të jetë një ditë jo e mirë në áspèktin ástròlògjík dhe ju mùnd të bíni prè e shèrrève dhe zènkáve.

Dhe në fùnd dùhet që të jeni shumë të vèmèndshëm rreth dátës 18 shkurt se është një nga ditët më të përshtátèshme për t’ju fávòrízuar në pròjektet tuaja.

Pikërisht në këtë dátë ju dùhet që me fámíljarët tuaj apo me persònat e zèmrès të dískutoni sa më shumë plánet për të ardhmen, pasi do t’ju víjnë shumë ide brílíante.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *