LAJME

Osmani: Në krye të shtetit tonë aleat, prej sot është miku i Kosovës, presidenti Joe Biden

U.D e presidentes, njëherit kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, përmes një postimi të bërë në FB ka thënë se në krye të shtetit tonë aleat, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, prej sot është miku i Kosovës, presidenti Joe Biden.

“Në cilësinë e u.d. Presidentes, i uroj mbarësi në postin e presidentit të SHBA-ve, me besimin e fuqishëm se amerikanët kanë bërë zgjedhjen e duhur dhe se demokracia e këtij shteti do të vazhdojë të jetë referencë për gjithë globin”, shkruan Osmani.

Ajo tutje thotë se Amerika është sinonim i demokracisë dhe promovimit të vlerave.

“Raportet e shkëlqyeshme të Kosovës me SHBA-të, janë jo vetëm miqësore, por ekzistenciale.

Zoti e bekoftë miqësinë e perhershme me Amerikën!”, përfundon postimin Osmani./Indeksonline

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *