LAJME

Përfundon takimi Hoti-Lajçak

E plotësuar 09:55) – I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak takoi edhe kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Pas këtij takimi, nuk pati prononcime për media dhe të njëjtat nuk u lejuan as të marrin pamje.

Vizita e Lajçakut te Hoti ishte menjëherë pas asaj që pati me presidenten në detyrë, Vjosa Osmani, dhe konferencës së përbashkët për media.

Lajçak mbërriti pasditen e djeshme në Prishtinë dhe të parin takoi kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me të cilën diskutuan rreth dialogut Kosovë-Serbi.

***
Miroslav Lajçak ka përfunduar takimin me Vjosa Osmanin.

Pas tij, ai ka shkuar në kryeministri.

Ka nisur takimi i përfaqësuesit specialit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, me kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti.

Në këtë takim mediat nuk janë lejuar as të marrin pamje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *