HOME

Përgatitjet për zgjedhje,Basha arrin dakordësinë dhe me dy aleatë të tjerë

Australia Perëndimore ka ashpërsuar masat kundër koronavirusit, duke vendosur gjoba me shuma marramendëse.

Çdo qytetarë që do të shkelë rregullin për të vendosur maskën do të gjobitet me 50 mijë dollarë (32 mijë euro).

Opozita vijon përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit. Mësohet se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas kreut të PAA-së Agron Duka, ka gjetur dakordësinë dhe me dy aleatë të tjerë.

Sipas infoirmacioneve, pjesë e listave për deputetë në qarqet Tiranë edhe Shkodër do të jenë dhe kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi me kryetarin e PDK-së, Nard Ndoka.

Bëhet me dije se të dyja partitë me në krye Shehin dhe Ndokën do të kenë kandidatë dhe në qytete të tjera të vendit, por jo në pjesën e sigurt të listave. Aktualisht, negociatat brenda opozitës po vijojnë me Partinë Republikane dhe PDIU./ Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *