HOME

Pesëvjeçarja shpëton nga vd’ekja për pak sekonda (Video)

Një polic ka shpëtuar jetën e një vajze pesëvjeçare pasi e tërhoqi atë nga një tren, kur ajo rrëshqiti nga krahët e nënës së saj në Indi.
Sachin Pol nga Forca e Sigurisë së Maharashtrës në Mumbai të Indisë reagoi shpejt pasi e vuri re vajzën, duke rënë në hendekun midis trenit lëvizës dhe platformës.

Vajza kishte qenë duke shijuar një ditë me të atin, Mohammad Dilshaan, dhe nënën, ndërsa familja u drejtua përsëri në shtëpinë e tyre në periferi të Mumbai.
Pamjet tregojnë vajzën, veshur me një fustan të kuq, duke mbajtur dorën e nënës së saj derisa po ecin përgjatë platformës pranë trenit në lëvizje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *