SPORT

‘Shpërthimi’ në zhveshtoren e Chelseat – si e shkarkuan lojtarët Lampardin nga pozita e trajnerit

Edhe pse dukej si një skuadër me harmoni të mirë, së paku nga jashtë – gjërat nuk duken kështu pas shkarkimit të Frank Lampardit.

Trajneri anglez ka menaxhuar që mos të dalin jashtë zëra se ka të pakënaqur në skuadër, mirëpo nga shkarkimi i tij, kanë filluar të zbulohen detaje.

Lampard megjithatë kishte mjaftë probleme në zhveshtoren e Chelseat, me lojtarët që kanë shkuar shumë larg.

Lexo po ashtu:

Super formacioni i Chelseat me Thomas Tuchelin si trajner – Haaland dhe Upamecano aty?
Mateo Kovacic e Antonio Rudiger, sipas Daily Maily, thuhet se kanë shkuar te bordi i klubit për të kërkuar shkarkimin e anglezit.

Kjo gjë nuk i ka pëlqyer kapitenit Cesar Azpilicueta që nuk ka ngurruar të përplaset me mbrojtësin gjerman.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *