SPORT

Statistikat thonë se Lionel Messi është lojtari aktualisht më në formë në botë për moshën e tij

Është raportuar nga mediat ndërkombëtare se forma e Lionel Messit është e dobët, mirëpo kështu nuk thonë statistikat.

Në përballjen me Sevillën, ylli argjentinas realizoi golin e 24-të tij në këtë edicion në të gjitha garat.

Kjo nuk është e gjitha, pasi gjashtë herë fituesit i Topit të Artë është përfshirë në mbi 30 gola për sezonin e 13-të rresht.

Lionel Messi participou de 30+ gols pela 13ª temporada consecutiva na carreira:

2008/09: 55
2009/10: 58
2010/11: 76
2011/12: 102
2012/13: 75
2013/14: 55
2014/15: 85
2015/16: 64
2016/17: 70
2017/18: 63
2018/19: 70
2019/20: 56
2020/21: 31

GOAT. pic.twitter.com/UTLTwdJSKs
Lojtari 33-vjeçar e filloi ngadalë këtë sezon, por forma e tij ka shkuar vetëm duke u ngritur dhe golat e tij e thonë këtë më së miri.

Në total, Messi ka shënuar 14 gola dhe katër asistime që nga fillimi i këtij viti, duke qenë më në formë se të gjithë lojtarët në botë në moshën e tij.

Duke marrë parasysh se ai po luan në njërën ndër ekipet më të dobëta të Barcelonës ndër vite, argjentinasi po arrin që të shkëlqejë në çdo garë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *