HOME

Surroi nxjerr detaje: Thaçi gjatë një mbledhjeje e kishte ofenduar rëndë Rugovën

Publicisti Veton Surroi, ka thënë se presidenti i tanishëm, Hashim Thaçi, gjatë një takimi të delegacionit kosovar në Rambuje, e kishte ofenduar rëndë ish-presidentin Ibrahim Rugovën.

Surroi në Debat Plus, në Tv Dukagjini, ka treguar se gjatë një mbledhje në të mbajtur në Rambuje, Thaçi e kishte quajtur hajn Ibrahim Rugovën.
Ai ka shtuar se Kosova dhe Serbia duhet të ndërtojnë marrëdhënie si Franca e Gjermania pas luftës që kanë pasur.

RELATED POSTS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *