LAJME

Syla: Kurti në Lezhë nuk dha mesazh për bashkim, por si lider i shqiptarëve të ish Jugosllavisë

Analisti dhe gazetari Valon Syla, ka reaguar pas vizitës së liderit të VV’së, Albin Kurti në Lezhë, ku nga ky qytet, ka thënë se Kushtetuta e Kosovës nuk lejon bashkimin me Shqipërinë

Syla ka shkruar se Kurti në Lezhë ka marrë me vete disa përfaqësues të Luginës së Preshevës dhe Zijadin Selën e Strugës, që sipas tij mesazhi aty i liderit të VV’së nuk ishte bashkimi kombëtar por dha një mesazh si lider i shqiptarëve të ish-Jugosllavisë.

Albin Kurti me veti ne Lezhë i paska marrë këta të Luginës së Preshevës edhe Zijadin Selën e Strugës, që me Preshevë e bashkon vetëm stili i frizurës. Mesazhi i tij nuk ishte bashkimi kombëtar, se ankohej te kushtetuta, por ma shumë dha mesazh si lider i shqiptarëve të ish Jugosllavisë… në Shqipëri”, shkrua Syla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *