HOME

Visar Ymeri ka disa fjalë për LVV’në tash që i ka 50 për qind

Ish-kryetari Vetëvendosjes, Visar Ymeri, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter, ka komentuar fitoren e ish-partisë së tij.

Ymeri e uroi VV’në, por tha se edhe të fitosh 50% është përgjegjësi e madhe, shkruan GazetaExpress.

Tutje, ai tha se Vetëvendosje ka rastin ta drejtojë vendin drejt një transformimi ekonomik dhe shoqëror, pa pasur nevojë kompromisi programor me ndonjë parti tjetër.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të Ymerit:

Rezultati u çertifkua. LVV’së Urime! 50% është përgjegjësi e madhe. VV ka shansin ta drejtojë vendin drejt transformimit ekonomik e shoqëror. Pa nevojë kompromisi programor.

Kosova ka nevojë për barazi, zhvillim dhe drejtësi. Ndërkohë i kthehemi normalitetit pandemik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *