HOME

Vjen Lajmi I Fundit Per Hashim Thacin/ Ja Kush Ia Humb Shpreat Per Lirim Atij…

Vjen Lajmi I Fundit Per Hashim Thacin/ Ja Kush Ia Humb Shpreat Per Lirim Atij…
“Thaçi do përballet me Gjykatën Speciale për t’u b’urgosur e jo për t’iu kthyer prapë politikës”
Është dita e nesërme ajo e cila do të vendos për qeverinë e radhës të vendit.

Qytetarët përmes votës së tyre do të zgjedhin përfaqësuesit të cilët dëshirojnë të I përfaqëojnë ata.

Këto zgjedhje ishin pak më ndryshe se herave të kaluara kjo për arsye se kishim prezent virusin Covid-19, dukë vështirësuar edhe jetën e qytetarëve mirëpo tash edhe procesin e votimit.

Mirëpo pavarësisht kësaj zgjedhjet nuk hasën në asnjë pengesë duke u shpallur nga ushtruesja e postit të Presidentit, Vjosa Osmani për datën 14 shkurt.

Zgjedhjet kësaj radhe janë edhe më ndryshe për arsye se është hera e parë që ish-presidentii vendit, Hashim Thaçi nuk do të jetë pjesë e tyre duke gjendur në Hagë së bashku me Veselin, Selimin dhe Krasniqin.

Mungesa e Thaçit dhe Veselit për PDK-në ishte padyshim humbje për të, mirëpo që nga PDK vazhdimisht u deklarua që po mundohen të mbushin hapësirën e të dy liderëve të PDK-së.

Edhe pse u kërkua lirim me kusht për të akuzuarit nga Haga e njejta kërkesë nuk i miratu duke vazhduar parabu’rgimin në Hagë.

Në lidhje me mungesën e Thaçit në këto zgjedhje dhe mundësin e rikthimit të tij në skenën politike, për “Bota sot”, ka folur profesori Sulejman Mehazi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *